Yorum: Şebnem Burcuoğlu – Şekerfare

 

#okudumbitti📚
Yaz biterken yaz tatilinde okurum dediğim kitaplar bitmiyordu.
Şekerfare okumasam aklımda kalır dediğim, kışın alıp yaza plajda okurum diyerek aldığım bir kitaptı. Aslında bu yıl denize o kadar az gidebildim ki yinede iki arada bir derede fırsat yaratıp okudum ve fotoğrafı çektim.

Not: Simitle denize girmiyorum. Hatta fotoğraftaki hiçbir obje bana ait değil. Kitap hariç😄 Begonvil olayı gibi değil yinede. Aile bireylerinin.

Gelelim kitabımıza. Eğlenceli, yer yer güldüren bir kitaptı. Hatta sonunadoğru gözlerim bile doldu. Dedim okuyacak ruh halinde değilmişim. Oysa bu kitapta bol kahkaha olmalıydı diye düşünüyorum. Son derece komik karakterler çünkü.

Kahramanımız Şükran en yakın arkadaşı Meryem’le beraber işten atılır ve Meryem’in aklına uyup hikayelerini film şirketlerine gönderir. Birinden cevap bile gelir. Gözü kapalı bir sözleşme imzalar ve değişik bir dünyanın içinde kendini bulur. Senaryo yazımı, ondan gizlice yapılmaya çalışılan çekimler ve gala derken ta taaa.

Benim için kitabın en güzel tarafı Ankara’da geçmesiydi. 28 yıl Ankara’da yaşamış biri olarak özlemişim oraları. Ayy ne bileyim sanırım gözlerim ondan da dolmuş olabilir. 😢😢😢

Ayrıca kapağı kitaba uygun yapan yayınevine teşekkürler. Alfa Kitap.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s