Yorum: Ece Temelkuran -Düğümlere Üfleyen Kadınlar

 

#okudumbitti📚
Sanırım biraz önce bir masal okuyup bitirdim ben. Bu cümleden kitabı nasıl sevdiğimi anlarsınız diye düşünüyorum❤

Düğümlere Üfleyen Kadınları geçen ay @kitapvelinam la @okuyan_kadinlar_kulubu #birharfbirkitap #dharfietkinliği nde okuyalım demiştik. Ben biraz geride kaldım. O sırada evde tadilat vardı ve ancak son bir haftadır etkin bir okuma yapabildim.
Yavaş yavaş, bazen yüksek sesle bazen sesimin gözümün hızına yetişemediğinde içimden ama her satırı sindire sindire okudum. ❤

Kitap Tunuslu Amira, Mısırlı Maryam ve adı hiçbir yerde geçmese de Türk bir kadın gazetecinin (ki sanki yazarımız gibi düşündüm okurken), Madam Lilla (Esma, Samira, Tin Abutut nasıl demek isterseniz) ile beraber ilginç yolculuklarını anlatıyor.

Her birinin ayrı bir sırrı, kaçtığı, ulaşmaya çalıştığı var. Her biri farklı bir sebeple yola çıksa da çıktıkları yolda ortak bir noktaya varıyorlar. Ve içlerinde taşıdıkları tanrıçayı keşfediyorlar. Tanrıçaların altı kuralına herkes kendi yedinci kuralını yazıyor.

Ayrıca kitapta gezdikleri yerlerin coğrafyasında yaşanan siyasal olaylara onların gözünden bakıyoruz okurken ama bu çok baskın değil. Okurken sıkmıyor. Merak edenlere araştırıp okumak kalıyor.

Çok çok yerleri aklıma yazdım. Bir yeri alıntı olarak sizinle paylaştım.

Kesinlikle tavsiye ediyorum. Ama hızlıca değil. Yavaşça okunmalı.

Not: Fotoğraf çevremizdeki bir evin begonvilleri. En güzel begonviller onların. Seneye inşallah kendi begonvillerimizde fotoğraf çekeceğim. Fotoğraf çekerken ev sahibine yakalanmış olabiliriz😂 kitabı tutan kızım. Mankenlik yaptı bana. Fotoğrafı çeken ben. Kitapta erguvan geçiyor ama mevsimi değil ne yapalım.

img_20180809_120130_707-376516566.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s