Yorum: Fatih Murat Arsal – Aşk Başka Bir Şey

#okudumbitti📚
Bir FMArsal romanını bitirmiş bulunmaktayım. Okumadığım çok az belki bir ya da iki romanı vardır yazarın. Okuduktan sonra da bir türlü yolumu ayıramıyorum bu kitaplarla. Arada bir dönüp tekrar okuyorum. Hatta Ephesus Yayınları ciltli baskıları çıkarınca karton kapakları elden çıkarıp ciltli baskı almış olabilirim🙈
Yine çok güzel bir anlatım, güçlü bir aşk, alınması gereken dersler ve sıkmadan yormadan ilerleyen bir kitapla okuma yolculuğumda ilerledim.
Işıl babasının ölümünden sonra babasının işini ve ailenin sorumluluğunu üzerine almış güçlü bir karakter. Ailesine son derece bağlı. Annesi Ceren Hanım ve kardeşi İsmet Işıl’ın ailesi. İsmet ne yazıkki şımartılmış bir genç. Annesinin ve ablasının ilgisi bencil ve şımarık biri haline getirmiş onu.
Zaten romanımızda İsmet’in bu pervasız davranışları sonucu yaptığı kaza ve bir aileyi yok etmesiyle başlıyor. Alkol ve aşırı hız sonunda. Bunları okurken kanunlar, televizyon ve gazetelerde çıkan haberler aklıma geldi ve şunu düşündüm. Trafik kazalarında cezalar ağırlaştırılmalı. Ölümlü bir kazaya sebep varsa hatta (işin içinde sürücünün hatalı olmadı durumunda) ömür boyu ehliyeti iptal edilmeli.
Harun ise bu kazada hem yaralanmış hemde ağabeyini yengesini ve yeğenlerini kaybetmiştir. Işıl’ın Harun’dan tek isteği kardeşini hapisten kurtarması, tüm ailesini kaybetmiş Harun’un isteği ise… işte bu noktada neler oluyor neler.
Bir dramdan bir aile bir aşk doğuyor. Aşk affediyor, aşk kıskanıyor, aşk sabrediyor. Çünkü AŞK başka bir şey.
Çok güzeldi dememe gerek var mı acaba?

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s