Yorum: Lidya Nasman – Aklı Üç Karış Havada

Baştan sona bir an bile sıkılmadan, sayfaları birbiri ardına vaktim elverdikçe ekleyerek okuduğum bir kitabın yorumuyla geldim. Bir sonraki sayfayı o kadar merak ettim ki sabah kimse uyanmadan kalkıp gece herkes uyuyunca biraz daha okuyayım diye çabaladım. Ve sonda yazacağıma başta tavsiye kitap demeyi ihmal etmeyeyim ki araya kaynamasın. Yorumlarımı okuyanlar bu etiketi her zaman ve boş yere kullanmam bilirler.
Kurgu son derece güzel ve başarılı. Sonu hiç tahmin edemeyeceğim bir son. Ve konu tüm kitap boyunca bilmesem de her zaman aklıma takılan ve ilgimi çeken, bu konuda çekilen dizileri bölüm kaçırmadan tekrarlarla seyrettiğim bir konu. Spoiler vermemek adına bundan fazlasını yazmıyorum.
Kitaba başladım ve ilk 30-40 sayfadan sonra yazarın ilk sayfadaki mini biyografisine göz attım. Psikoloji mezunu olduğunu görünce kitaptaki karakterlerin kurgunun nasıl bu kadar yerinde doğru tespitlerle yer aldığını anlamış oldum.
Konuya gelince üç kadının hikayesini anlatıyor. Sude ünlü bir şarkıcı nasıl zor yollardan üne kavuştuğunu ve Mithat’la ilişkisini okuyoruz. Miraç ünlü bir psikolog. Miraç’la ilgili de yazacak çok şey var ama fazla ipucu vermek istemiyorum. Asya ise zengin bir evin şımarık kızı. Şımarık belki biraz ağır kaçacak ama el bebek gül bebek büyümüş, kendi bildiği doğruları arkadaşlarına da dayatmaya çalışan aslında biraz da dost acı söyler sözünü doğrulatan biri. Buradan sonra konu hakkında pek bir şey yazmak istemiyorum. Bu kitabı okuyacaklar adım adım her sayfada kendi keşif yolculuklarına çıkmalılar. Bu üç kadının ortak noktası nedir? derseniz de okumanız gerekiyor.
Ben çok beğendim.  İyi ki okumuşum dediğim bir kitap oldu. Ve yazarın bundan sonraki kitaplarını dört gözle bekliyor olacağım.
💕Bir insana istediğiniz her şeyi yaptırabilmek için ya cahilliğinden yararlanacaktınız ya da çaresizliğinden.
💕Ama acı hep vardır aslında ve hiç azalmaz, sadece şekil değiştirir. Biz büyüdükçe acılarımızı da beraberimizde büyütüp mutluluklarımızı küçültürüz.
💕Keşfedecek bu kadar çok şey varken hayat üzülmek ve kaygılanmak için çok kısaydı.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s