Yorum: J. M. Darhower – Monster in His Eyes Serisi 2 – Ruhumdaki Canavar

Yorumum:
Ruhumdaki Canavar kitabını ikinci kez okudum. Sebebi üçüncü kitap çıktığında ilk ikisini genel olarak hatırlıyor ama detayları çok net hatırlamıyordum.
Bu kitaplar için yorumları okuyunca sevmeyenler sevenler diye iki grubu fark ediyorsunuz. Ben seven ama neden sevdiğini bilmeyenlerden ya da bu konuda çok derin düşünmeyenlerdenim.
Belki çok karmaşık bir anlatımının olmaması kurguyu değişik bir şey yapayım da okuyucu ters köşe olsun filan çabaları olmaması yazarın kitabı severek okumama etken oldu. Ayrıca çevirinin de katkısı var ki Arzu Altınanıt 💕💕💕 çevirilerini onun hesabını takip ederek almama sebeptir. İlk hangi kitap çevirisini okudum hatırlamıyorum ama bu ismi görünce kitap aldığım doğrudur.
Konuyu ya da birinci kitapta olanları filan anlatıp bu seriyi okumayanlara spoiler vermeyeceğim. Ama karakterlerine biraz değinebilirim. Ignazio Vitale kendisinin de kabul ettiği gibi kötü adam ve cinayet işlemeyi seviyor -çünkü yıllar önce bir olayla duygularını yitirmiş ve bu olay esnasında yaşadığını hissediyor- uyarıyor Karissa’yı ben kötüyüm diye Karissa yine de aşık oluyor ona. Durumlar biraz karışık Karissa cephesinde. Orayı okuyacak olanlara bırakıyorum.
Nasıl tanıştılar Ignazio neden Karissa’nın peşinde, neler olmuş okuyan bilir. Kitabın sevdiğim yerlerinden biri olan Ignazio’nun babasıyla konuştuğu kısımdan bir alıntı bırakarak çekiliyorum.
“İnsanlar hata yaparlar. Bazen hoşuna gitmeyen, senin yapmayacağın şeyler yaparlar. Ama bu onlardan vazgeçmen, o insanları hayatından çıkarman gerekiyor anlamına gelmez. Çünkü nefes aldığı sürece herkes için hala bir umut vardır.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s