Yorum: Nora Roberts – Eve Dallas (In Death) Serisi 5 – Büyülü Ölüm

Nora Roberts’ın Eve Dallas serisinin tümünü tamamlayabilmiş biri olarak okumasam olmazdı diyerek başlıyorum.

Büyülü Ölüm serinin 5. Kitabı. Aslında 1997 yılında basılmış ama bize gelmesi 9 yıl sürerek 2006 yılında ilk baskısını yapmış ülkemizde. Bendeki ilk baskısı. Sanırım serinin devamının gelmeyeceğini düşünen sıkılmış biri Bizim Sahaf’a satmış. İnternet siteleri http://www.beyazdizi.com. Ben oradan aldım serinin 17 kitaptan 12’sini. Kalan beş kitaptan üçünü kolay buldum. En sona Ölümüne Sadakat ve Ölüm Tanığı kaldı ki son derece zor oldu uygun bir fiyata almak. Sonuç evet uğraştığıma değdi. Nora Roberts okumak her zaman bir zevktir. Sıkılmadan. Heyecanla.

Serinin bu kitabında iki tür cadıyla karşı karşıya geliyor teğmenimiz. İyiler ve kötüler. Ölen bir polis ve ardında bıraktığı sorular, polisin genç bir kız olan torununun da öldürülmesiyle doruğa tırmanıyor. Eve’e konuşmak için yaklaşan herkes Eve yakınlaştıkça cinayetlere kurban gidiyor ve iyice çıkmaza giriyor Eve.

Cadılar, şeytanlar, iblisler, sihir, büyü gerçekten var mı diye düşünürken zorla götürüldüğü kuaförde yavaş yavaş aralanmaya başlıyor Eve’in gözlerindeki sır maskesi. Yüz maskesi sayesinde☻

Sonuç yine son anda Roarke yetişir ve Eve kurtulur. Sonuçta kurtulacak tabi 47 kitabın 5. Sinde ölecek hali yok ya. Spoiler değildi yani😇

Sonuç ben severek okudum. Kitabı seriyi bulabilenler okusun. Bulamayanlar #epsilonduysesimizi desinler ki eskiler yenilensin. Yeniler gelsin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s