Yorum: Kathryn Caskie – Seven Deadly Sins Serisi 1 – Aşk Bahsi

Okuyan Kadınlar Kulübü ile başladığımız #birharfbirkitap etkinliğinde elimde bir süredir beklemekte olan Kathryn Caskie’nin Aşk Bahsi kitabını etkinliğin ikinci kitabı olarak okudum. Bu arada tek kitap okumak yetiyordu ben vaktim varken ikinciyi okudum.

Bu kitap Seven Deadly Sins serisinin ilk kitabı. Pegasus Yayınları üç kitaptan sonra seriyi bırakmış. Bu kitabı okuyunca normalde yarım bırakılan serilere kızan ben yayınevini daha fazla ağaç katli ve kağıt israfı yapmadığı için tebrik edebilirim ancak. (Bu arada kitabı okuyup sevenler olabilir. Bu benim kişisel fikrimdir.)

Aslında kitap çok hoş başladı. Yani konu kurgunun tasarlanışı bir yere kadar güzeldi. Hatta bu konu tekrar farklı bir yazar tarafından yazılsa güzel bile olabilir. Ama bu anlatım tarzında ve konunun birden bir yerde kesilip tamamen farklı bir noktaya alakasız ve gelişme bölümü dediğimiz o kısım es geçilerek atlanması ve o kısımda kullanılan dil yüzünden bu kitabı birden sevimsiz bulmaya başladım.

Ve bence aslında yazarın esas amacı sanki Partenon Tapınağı’nın Lord Elgin tarafından o zamanlar Osmanlı toprağı olan Yunanistan’dan İngiltere’ye götürülmesine haklı sebepler bulmak bile diyebiliriz.

Bu arada fotoğrafımı taze taze çektim (bazen doğa gezileri esnasında çekip biriktiriyorum). Bugünlerde yağışlı bir hava olduğundan çantamdaki tahta silgimden (bazı sınıflar ısrarla silgilerini kaybettikleri için kendi silgimi çantamda taşıyorum) yararlanarak kitabı ıslatmadan çekim yapabildim. Kaydırırsanız fotoğrafın filtresiz ve kırpılmamış ham halini ikinci fotoğrafta görebilirsiniz.

Kitabı sevgili @otakukutuphanesi nden ben seçmiştim. Serinin elinde bulunan iki kitabını bana hediye etmişti. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s