Yorum: Ayşegül Çiçekoğlu – İntikam

#okudumbitti📚

@okuyan_kadinlar_kulubu olarak #heraybiryazarbirkitap dedik ve mart ayında Ayşegül Çiçekoğlu okumaya karar verdik. Ben daha önce son kitabı Benim Hayatım’ı okumuş ve çok beğenmiştim. Bu seferde İntikam’ı okumaya karar verdim.

Kitap tam 22 yıllık bir intikam planının hikayesi ile başlıyor. Ege 17 yaşında başında kavak yelleri esen bir gençken ve ilk aşkını yaşamaya hazırlanırken babası bir akşam yemekten sonra iflas ettiklerini her şeylerini kaybettiklerini duyurur ve aynı gece aile bireylerini tek tek vurur (bu başlangıcı okudum ve kitabı kapatıp biraz öylece oturdum. Resmen şok yaşadım).

Bu olaydan sadece Ege ağır yaralı kurtulur ve 22 yıl boyunca bir intikam planı yapar ve gerçekleştirmek için çalışır. Artık son darbeyi vurmaya kalmıştır iş ve ekibiyle İstanbul’a gelir ve işler hiç umduğu kadar kolay olmaz. Çünkü intikam planları içine aldığı adam ve adamın kızı Aslı’yla tanışır. Kağıt üzerinde bir raporken Aslı ile ilgili plan yapması kolay ama karşılaşınca Aslı onun kalbine dokunmayı başarır.

Kesinlikle yine soluksuz okudum. Sade ve tekrarlardan kaçınılmış akıcı bir anlatımı var Ayşegül Hanım’ın. Okuyucuyu ustalıkla hikayeye bağlıyor ve Yeşilçam tadında akıllardan çıkmayacak hayatlar anlatıyor bize. Ben bu anlatımların bağımlısı oldum diyebilirim. Her ay yeni bir kitapla tüm kitapları okumayı düşünüyorum. Kaleminize sağlık Ayşegül Hanım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s