Yorum: Darien Gee – Dostluk Ekmeği

#okudumbitti📚
@okuyan_kadinlar_kulubu ile birlikte #herayinbiribiryayinevi etkinliğinde bu ay @arkadya_kitap okuyoruz. Ayın onuna kadar oku okuyabildiğin kadar dedik. Ben biraz kaplumbağa🐢hızında gidenlerden olduğumdan ancak okuyabildim.
İşin doğrusu Dostluk Ekmeği’ni daha önce okumuş ve çok sevmiştim. Zaten nasıl sevilmezki böyle bir kitap kısmına biraz sonra değineceğim. Devam kitabı Umut Mevsimi’ni de severek okumuştum. Hatta yazarın Avalon kasabasına ait bir yeni yıl bir de sevgililer günü olmak üzere iki küçük romanının daha olduğunu biliyorum ama gittikçe değişen okur profili sanmıyorum yayınevi bu kitapları bassın.

Avalon kasabasında yaşayan üç kadının hikayesiyle başlıyor Dostluk Ekmeği. Ve onların bir şekilde arkadaş olmalarıyla acılarını paylaşarak yakınlaşmalarıyla ve arka planda kasaba halkıyla da tanışarak geçiyor kitap. Çocuğunu kaybeden bir annenin hayata yeniden bağlanması çok güzel işlenmiş. İnsan ilişkileri, dostluklar, yardımseverlik kitabın temelini oluşturmuş.

Tabi içinde dostluk ekmeğinin tarifi de var ama ben cesaret edemedim 10 gün mayalanır mı bir ekmek, ekşimez mi hamur. Puding konuyor içine, bir ton soru işareti??? Deneyenler vardı sanırım bir ara araştırma yapmam lazım.
Sonuç seviyorum böyle kitapları. Neden sevmeyeyim ki hüznün içinden umut yeşertiyorlar. Hep olsun böyle hikayeler böyle kitaplar. Ruhun ilacı diyorum.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s