Yorum: Susan Elizabeth Phillips – Taş Bebek

#okudumbitti📚
Leydiler Okuyor grubuyla beraber #leydilerpegasusokuyor etkinliğinde kendime sadece bir SEP kitabı seçtim. Çünkü tatil ve yolculuk arası ancak yetiştiririm diye düşündüm. Daha önce yazarın Balayı kitabını okumuş ve çok beğenmiştim. Okuduğum birkaç kitabı daha var ama serilere ortasından daldığım için tekrar okunacaklar.

Kitap Belinda ile başlıyor. Onun yıldız olma hayalleri, ünlülere olan bakışı (onlar her şeyi yapabilir şeklinde) ve o dünyaya balıklama dalması. Ama ünlü olma yolunda değil sadece sevgili olarak ve yaşı çok küçük maalesef. Üstelik sevgisiz yetiştiği aile evinin desteği de kesilmiş. Belinda’nın biraz safça denilebilecek bir bakış açısı var hayata karşı.

Ve Belinda’nın ünlü birinden bir kızı oluyor Fleur. Fleur gerçek babasını bilmeden büyüyor ve annesinden uzakta bir manastırda. Çünkü üvey babasının onu görmeye tahammülü yok. Ve çok güzel bir kız oluyor. Modelliğe adım atıyor çünkü annesi onu o şekilde yönlendiriyor. Kendi yapamadıklarını kızında gerçekleştirmeye çalışıyor.

Bundan sonrası Fleur’ün istemeye istemeye ünlü olmasını anlatıyor. Sonra film teklifi ve kitapta neredeyse bu sanırım bir aşk içermiyor diye düşünürken erkek karakter ortaya çıkıyor. Jake Koranda. Fleur’ün hayatına girmesiyle çıkması bir oluyor.

Aslında yazar sanki pek çok popüler aşk kitabındaki temaları almış da birleştirmiş gibi. Hatta isim vereyim. Beyaz dizi aşk romanlarını birleştirmiş gibi. (Bu arada instagramda yorum yazma alanı kısıtlı olduğundan ve yorumları da çok kısıtlı bir kitlenin okuduğunu düşünmemden dolayı orada yazdıklarım daha kısa oluyor).

Kitap son derece akıcı bir şekilde yazılmış. Son derece rahatsız edecek yerler olmasına rağmen bunların yanlış olduğunu bilerek okuyorsunuz. Şimdi burada ne demek istediğimi kısaca yazayım. Son zamanlarda öyle kitaplar bilmeden alıp okuyor ki insan yapılan sapkın hareketlerden sonra ben böyleyim kabul eden böyle etsin mantığı öne sürülüyor. Neyse ki bu kitapta bu hareketlerin yanlış olduğunu vurgulamış yazar. Böyle bir kitapta bunları düşünmekte bana özgü olsun.

Fleur önce zayıf bir kişilik gibi olsa da sonradan iyi toparladı. Aslında Bir kadının nasıl kendine güvenmesi gerektiğini, tek başına her işi başarabileceğini çok güzel işlemiş yazar.

Aşk romanı beklentisi olmadan okunabilecek güzel bir kitap. (Uyarı: Aşırı şan, şöhret içerir).

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s