Yorum: Elle Casey – Shine Not Burn Serisi 1 – Vegas’ta Olan Vegas’ta Kalır

#okudumbitti📚
2018 yılının 3. kitabını okumuş bulunuyorum. Geçen yıl ocak ayında 11 kitap okumuş, aynı anda birkaç kitap okuma huyum yüzünden de 3 yarımla ilk ayı tamamlamıştım. Bu yıl açıköğretime nerden esip kayıt yaptırdıysam (ki sınavlarım iyi geçti diye düşünüyorum) okuma hızıma biraz sekte vurdu.

@okumacemberiolusturalim etkinliği çerçevesinde sayfa sayısı 422 olan bu kitap ve diğer iki kitap toplamda 1269 sayfayla 1000 sayfalık kotamı doldurmuş bulunuyorum.

Kitaba gelince Nemesis Kitap’ın artık pek yayınlamayacaklarını duyduğum aşk romanlarından biri Vegas’ta Olan Vegas’ta Kalır. Özellikle yaz tatilinde bu tarz kitaplar bana plajda arkadaş oluyordu.

Yorumum biraz spoiler içerebilir. Bundan sonrası için uyarı vereyim.

Arkadaşlarıyla Vegas’a bir hafta sonu giden Andie yine sadece hafta sonu için gelmiş olan Mack’le karşılaşır ve Andie bolca içip sarhoş olur ve evlenirler. Andie uyandığında her şeyi unutmuştur ve evine dönüp hayatına devam eder. İki yıl sonra nişanlanıp evlenme izni için başvurduğu zaman gerçek yüzüne çarpar ve bir uçağa atlayıp Mack’i aramaya gider. Ama Mack öfkeli ve evliliğini sürdürmeye kararlıdır.

Kitabın başlangıcında Andie ve onun Black Jack masasında davranışları oldukça komikti. Sonra kitap iki yıl sonraya atladığında araya biraz dram girer gibi oldu. Bunun başlıca sebebi Andie’nin sık sık geçmişini hatırlayıp Mack’e olan duygularını analiz etmemesi ve hep kararsız ya da olumsuz sayılabilecek bir tutum içinde olması. Yine de komik unsurlardan tamamen kopmamış yazar.

Bu arada Mack İskoç göçmeni bir kovboy ve ailesi son derece eğlenceli.

Hoş vakit geçirmek için ideal bir kitap.

Ayrıca ikinci bir kitabı olan bir serinin ilk kitabı. Devamı Andie’nin yakın arkadaşı Candice’e ait. Tabi biz onu okuyamayacağız 😦

Fotoğraf için dış mekan imkanı vardı ama akşam vakti şehrin göbeğindeki büyük yıldızlarda fotoğraf çekseydim şehir halkı da benim fotoğrafımı çekerdi:) O yüzden bu fotoğrafla idare edelim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s