Yorum: Öykü Odabaş Kanneci – İntikamın Sırrı

#okudumbitti📚
Dikkat bu yorum spoiler içerebilir. İçermeyebilir de. Henüz yazmaya yeni başladığım için bilemiyorum. 😶

Uzun zamandır kitaplığımda bekleyen (en az iki yıl) bir kitap olan İntikamın Sırrı hiç aklımda yokken okuyuverdiğim bir kitap oldu. Yanımda başka bir kitap olmadığı bir gün başladım ve iki günde bitirdim.

Kitap benim için aşırı abartılı şiddet sahneleriyle başladı ki neredeyse elimden atacaktım. Çünkü kitaplarımda özellikle romantik kitapları tercih ederim ve mutlu son bağımlısıyım diyebilirim.

Beş primitif (ki kitapta bolca geçtiği için bu söz okuyacaksanız ve bilmiyorsanız anlamına önce bakın benim gibi sona gelince neydi ki bu demeyin) erkek tarafından bir minibüse karga tulumba atılarak kaçırılan zengin ve acımasız iş adamı Zafer’in evlatlık kızı Duru “ben o adamın gerçek kızı değilim” diyemeden bu kar maskeli adamların dayak taciz vb hareketlerine maruz kalarak günler geçirir.

Spoiler geliyor. Sonra Zafer “istiyorsanız öldürün” der ve birden Duru kıymete biner ve kedi yavrusu diye sevmeye başlarlar ama en çok da grubun başı abisi Toprak tarafından.

Duru evlatlık olduğu aileden gördüğü bu davranış sonucu dünyada tek başına kaldığını düşünerek bu hepsi akraba olan ve Zafer tarafından aileleri öldürülmüş gençlere yakınlaşır.

Ben bu beş karakteri korkunç tipler olarak görsem de kendileri için kullandıkları tabirler şunlar: toplum içinde aile babası kıvamında görünen yarı mafyalaşmış psikopata bağlamış tipler.

Aslında içinde aşk öyküsü olsa da intikam romanıydı daha çok adı gibi.

Ayrıca kitap yazarın ya da tek bir kişinin ağzından değil tüm karakterlerin bakış açılarından yazılmış.

İntikamın Sırrı üç kitaplık Sır serisinin ilk kitabı. Her ne kadar içindeki bazı işkence sahneleri bana uygun olmasa da yazarın akıcı bir anlatımı var. Serinin diğer kitaplarını ilerleyen zamanlarda okuyabilirim bile. Kitap şu an bende değil kaçıncı baskıyı okudum bilmiyorum ama umarım sonraki baskılarında imla hataları düzeltilmiştir.

Sayfa sayısı: 464
Ocak ayı @okumacemberiolusturalim etkinliğinde okuduğum ikinci kitap oldu bu durumda. Toplamda şu an 847. Sayfayı bitirmiş bulunuyorum.

Ve bu yıl kitap sayısı gibi bir de sayfa sayısı toplayacağım.
Kitap sayısı:2
Toplam sayfa sayısı: 847

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s