Yorum: Victoria Alexander – Effingtons Serisi 1 – Evlilik Oyunu

#okudumbitti📚
Ocak ayının ilk kitabını okumuş bulunuyorum. Sınavlar filan var önce ders desem de insan dinlenmek istiyor arada. O araları biraz uzun tutmuş olabilirim.

Victoria Alexander’ın daha önce Last Man Standing Serisini okumuş ve diyalogların son derece keyifli ve akıllıca olması sebebiyle çok beğenmiştim. O yüzden Pegasus Yayınları’ndan kitabı çıkar çıkmaz aldım. Okumaya bir türlü fırsat bulamamıştım şu ana kadar.

Bu kitabın kurgusu, karakterlerin diyalogları, en ufak yan karakterlerin bile ilginç kişilikleriyle özenle yazılması (uşak gibi ya da arkadaşlar) yazarın yazarken okuyucusuna verdiği özene işaret ediyor gibi geldi. Ya da yazarın kaleminin ustalığına.

Bittiğinde bir tiyatro oyunu izlemiş gibi hissediyorsunuz.

Pandora ve Max karakterlerinin de çok sevimli bir çift olduğunu söylemeliyim. Pandora Max’i konuşturmak istedikçe Max’in yanlış şeyler söylemesi ve Pandora’nın çileden çıkması, Max’in olayı anlayıp kaçırdığı fırsatlara yetişememesi. Anneler, yengeler, halalar derken tam bir curcuna. Ve Laurrie’nin kimliği tam bir şok. Neyse anlatırsam biraz daha spoiler vereceğim.

Eğlenceli bir tarihi romans arıyorsanız bu kitap o kitap oluyor. (Ben bu eğlenceli anlatımı bir de Rita Hunter’da çok seviyorum).

Sayfa sayısı: 383 (bu yıl okuduğum sayfa sayısını da yazmaya karar verdim)

Kitabın tanıtım yazısını okumak isterseniz burada.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s