Yorum: Debbie Macomber – Cedar Cove Serisi 3 – Pelikan Çıkmazı

#okudumbitti📚
Her ayın 25’inde @okuyan_kadinlar_kulubu olarak #debbiemacomberkitapfidani yapıyoruz.

Ben bu ay Cedar Cove Serisi’nin 3. Kitabı Pelikan Çıkmazı’nı okudum.

Biliyorsunuz Debbie Macomber bu serinin her kitabında Cedar Cove kasabasındaki bir adresi merkez alarak tüm kasabanın hikayesini anlatıyor ve her kitabın sonunda bir sonraki adresi biliyorsunuz. Yani Gül Ağacı Sokağı’nın sonunda gelecek kitabın Pelikan Çıkmazı olduğunu öğrenmiştik.

Pelikan Çıkmazı’nda bir önceki kitapta boşanmalarına şahit olduğumuz Rossie ve Zach var. Zach zamanında Rossie’nin evinin hanımı olmasını istemiş ama Rossie zamanla gönüllü işleri yaparak durumu abartmış ve çalışan kadınlardan daha fazla dışarıda kalarak evi, çocukları ve eşini ihmal etmiş. Zach’in de gözü dışarı kaymış iyice çekilmez bir adam olmuş.

Yargıcımız boşanma davasında çocuklar neden sizin boşanmanızın cezasını çekecek, onlar sabit kalsın siz arada gidip gelin eve, diyerek radikal bir karar vermiş ve böylece kitap böyle başlamış. Bu başlangıç spoiler vermedim yani.

Rossie ve Zach’in yanında Grace, Olivia ve Maryellen’in hikayeleri de ilerliyor kitap boyunca. Ve kimliksiz ölü adam konusunda gelişmeler var.

Yer yer hüzünlendiren ama bittiğinde yüzlerimize ve kalplerimize kocaman bir gülümseme hediye eden bu seriye başlamak için fazla beklemeyin derim.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s