Yorum: Betty Neels – Canım Aşkım

#okudumbitti📚 ama yarısını.

İkili kitapları oldum olası hiç sevemedim. Yazara göre sınıflama yaparken kitaplığımda hep karmakarışık dururlar. Ruhumu rahatsız ederler.

Okuduğum bir ikili kitabın yarısı. Diğerini bilmem ne zaman okurum. Ben Betty Neels’den Canım Aşkım kısmını okudum. Betty Neels’in kitapları hep birbirine benzese de ufak ayrımlar olabiliyor.

Yine bir doktorumuz var bu kitabında. Bir Jaguar’ı bir limuzini bir köpeği bir iki malikane tarzı evi olacak kadar zengin. Bu klasik Betty Neels erkek karakter şablonu. Onun doktorları ya İngiliz ya Hollandalı ki bu kitapta İngiliz olsa da sık sık Hollanda’ya gidiyor.

Kızımız ise ailesi varlıklı bir hayat sürerken trafik kazasında ölünce evin ipotekli olduğu anlaşılıp evsiz akrabasız sadece bir kediyle tek başına hayatta kalmış. Bu kitapta kadın karakter yine çarpıcı bir güzelliğe sahip olmayan, güzel yemek yapan tertipli düzenli tam bir ev kızı. Bir de uyumlu. Anlatılmaz.
Kedisi evsiz kalmasın diye iş araken kedisiyle birlikte ev yardımcılığı işlerine başvuru yapıyor ve doktorun muayenehanesinde iş bulup bodrum katına yerleşiyor.

Doktorun içine sinmiyor onun orada yaşaması ve ona uygun bir eş aramaya başlıyor ve sonunda kendini buluyor. Burada yine duygusuz satırlar arasında “Arabella benimle evlenmeni istiyorum. Sen düşün bir ara konuşuruz.” Deyip sıvışıyor ortamdan. Arabella düşünüp taşınıp “paranız için sizinle evlenmem yanlış olur ama sizinle evlenmek pek bir mantıklı” deyip kabul ediyor. Sonra farklı anlarda aşık olduklarını fark edip biraz acı çekiyorlar ve kötü kadın Geraldine biraz ortalığı karıştırıyor. Neyseki korse takıyormuş aslında şişmanmış da kızımızın içine su serpiliyor.

Cidden arada Betty Neels okurum ve bir ton gıcık olurum. Yine dönüp dolaşır bu kitapta farklı bir şey var mı derim yine okurum. Geniş bir koleksiyonum var üstelik. Deliyim sanırım😒

Not: İnstagramda sıcacık arkadaşlık ortamı sayesinde yıllardır bıraktığım kitap yorumlarına geri dönüyorum. İş, ev, çocuk, kedi derken kitap okumaya mümkün olduğunca vakit ayırmaya çalışıyorum. İnstagramda da beklerim sizi. Kullanıcı adım @dendenak.

Not: Harlequin Yayınları artık yayınlanmıyor ne yazık ki. Anlaşma sağlanamamış diye duyduk. Harlequin kitaplarının ülkemizde popülerliğini yitirmesinin bir sebebi bence kitaplarda sayfa sayılarını uydurmak adına kırpma işlemine gitmeleriydi. Ayrıca çok sevilen fantastik ve historical serilerini kısa bir süre yayınlayıp sonra kaldırmaları da satışları kötü etkiledi. Ayrıca sadece Facebook’da etkin olup instagram ortamında hiçbir etkinlik sağlamamaları da satışları etkilemiştir. Umarım tekrar toparlanır ve geri dönüş yapabilirler.

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s