Yorum: Rita Hunter – Dört Mevsim Serisi 2 – Kış Nefesi

Instagramda Okuma Çemberi Oluşturalım şeklinde yola çıkan arkadaşlara katılıp 1-15 Aralık tarihleri arasında 1000 sayfa okuyalım diye bir hedefe varım dedim. Etkinlik için kitaplarımı belirlerken yeni çıkan ve çok merak ettiğim, hatta çıkmasını dört gözle beklediğim kitaplardan biri Kış Nefesi’ni hemen okuma listeme aldım.

Seriye başlarken Beatrice ve Carter olduğunu biliyordum. Yani ilk kitaptaki huysuz kız ve o kızın ağabeyinin arkadaşı ve yardımcısı Carter. Çünkü Güz Fırtınası kitabında da oldukça isimleri geçiyor ve gelecek kitap için merak uyandırıyordu. Fakat yazarımız tatlı insan Rita Hunter (Zeynep Hanım) henüz isim vermemişti. Ama dün sitenin arama kısmına bir soru düşünce kendisine ilettim hemen. “Bu serinin adı nedir?” Çok bekletmeden cevap geldi. “Dört Mevsim Serisi”

Rita Hunter yine çok güzel, masalsı bir romana imza atmış. Beatrice ve Carter. Onları serinin ilk romanı Güz Fırtınası’ndan tanıyoruz aslında. Burada ilişkilerine ilk gözden tanık olup, yine sıradışı Jane, aklı başında kocası Alexander ve diğer kitaplardan tanıdığımız Ateş Serisi kızları, Mary, Ellen ve tatlı Chris sonlara doğru sayfalara konuk olup tatlı dakikalar yaşatıyorlar.

Beatrice annesinin hataları yüzünden kendini aksilik maskesi altında korumaya almış yaralı olsa da güçlü bir karakter. Carter ise onu sevdiğini kendine bile itiraf etmeyen ama her zaman ona kol kanat geren koruyucusu. Ve güzel bir aşk masalı.

Kitap baskı kalitesiyle, yazımıyla konusuyla yine bir numara.

Not: Fotoğraf Kırklareli kırsalında çekilmiş olup elektrik direkleri görünmeseydi iyiydi şeklinde düşünülmüş olsa da kar yağmayı bırakın kırağı bile görmediğimden daha bununla idare ettim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s