Yorum: Debbie Macomber – Cedar Cove Serisi 1 – Deniz Feneri Yolu

İnstagram’da birkaç aydır #debbiemacomberokumafidanı dikkatimi çekiyordu. Bu ay “hadi” dedim, “raflarda biriktirip durma şu kitapları. Bir ucundan okumaya başla.” Seri kitaplar malum. Aynı stil kullanılmışsa ve yayınevi okurunu üzmeden peşpeşe yayınlıyorsa almadan durmak imkansız. Novella’da #debbiemacomber #cedarcoveserisi ni okuru hiç üzmeden özletmeden yayınlıyor kitapları.

Cedar Cove Serisi’nin ilk kitabı Deniz Feneri Yolu (seri sıralamasını merak edenler buraya). Her kitapta kasabadan bir adres belirlenmiş ve bu kitapta yargıç Olivia’nın konuğu oluyoruz. Ve yine Olivia’nın kızı, annesi, eski kocası ve yeni erkek arkadaşı ve yakın arkadaşı Grace ile tanışıyoruz. Her birinin ayrı bir hikayesi var ama bu kitapta altı ay gibi bir süreçte bazısı çözümleniyor bazıları diğer kitaplara doğru yol alıyor.

Ve birde ara aşk hikayesi süslüyor romanımızı. Olivia’nın baktığı bir davadaki boşanmak isteyen çift. Onların hikayesini okurken gözlerimiz doluyor.

Ana tema arkadaşlık, aşk, komşuluk, fedakarlık olan sımsıcak hikayeler bunlar. Okudukça umut aşılayan, sevginin hayatta güzel kapıları açan bir anahtar olduğunu gösteren.

Yeni bir Debbie Macomber kitabında görüşmek üzere.

3 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s