Yorum: Nora Roberts – In Death (Eve Dallas) Serisi 2 – Görkemli Ölüm 

#okudumbitti📚 

Çok uzun yıllar önce henüz instagram bookstagram gibi şeyler yokken okuduğum, arada aynı okuma zevkini paylaştığımız arkadaşlar bulursak hakkında konuşup çok sevdiğimiz Eve Dallas’larımızın ikincisini tekrar okumuş bulunmaktayım. 

Bazen sevdiğimiz kitapları yeniden okuyunca yavan gelir bazense yine çok severiz. Yine okuyalım deriz. Benim için Nora Roberts öyle bir yazar. Uzun süre okumayınca özlediğim, okuyunca mutlu olduğum. 

Kitaba gelince. In Death bizim için Eve Dallas olan serimizin ikinci kitabı Görkemli Ölüm. Ünlü bir savcının cinayetiyle başlayan olaylar peşpeşe cinayetlerle devam ediyor. Teğmenimizin elinde hiçbir ipucu yok. Ama olayların üstünden titizlikle tekrar tekrar geçerken sonuca ulaşıyor. Roarke mı? Tabi o da var kitapta. Onun kadar Eve’e destek olan kim var ki? Onu çok iyi tanıyan, çok seven. Okudum, çok beğendim. Aslında seri okurken her kitap arasında bir başka kitap okusam da şu an Ölümsüz Ölüm’e başlamak istiyorum. 

Eve Dallas serisini artık ilgili olan herkesin bildiğini düşünerek yorumu kısa geçtim ama şunları da kendime not etmek isterim. Bu kitapta Eve Dallas’ın yalnızlığı, çocukluğundaki kötü anıları, Roarke’ın sevgisine karşılık vermeden önce yaşadığı ikilemi ve en sonunda Roarke’a olan aşkını kabullenip ona gitmesi. Eve Dallas’ın polisiye yönünü bırakın o kavuşma sahnesi için bile okunur bu kitap.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s