Yorum: Melissa Senate – Sadece Kız Kardeşler Bilir

wp-image--2107345642.wp-image--2098402695

 

Elimde bu kitaba ait rastgele çektiğim üç fotoğraf var. Kedili olan dün Daisy “kitap okuma sıkıldım derken” çekildi. Trenli olan Edirne Karaağaç tren garında (şu an kullanılmıyor) ve manzaralı olan da Dalyan Kargıcak Köyü plajında arkama denizi alarak çekmiştim. Aslında üçü de kitapla uyuşmuyor. Zaten kitabın kapağını da kitapla alakasız buldum. Tamam konu üç kız kardeş ama tipler alakasız geldi. O yüzden orijinal kapağa baktım. Buna çok benzer bir kapak ama tipler daha yakın. Burada kim kimdir çıkaramazken orijinalinde soldakinin Sarah, ortadakinin Zoe, sağdakinin Ally olduğunu okumaya başladıktan sonra çıkarabilirsiniz. Neyse artık 😑

Adından da anlaşılacağı üzere kitapta kız kardeşler var ve babaları havai ve duyarsız bir tip ve anneleri farklı. Babaları tarafından terk edilmiş oldukları için uzaklar biraz babalarına. Babaları yeni nişanlısıyla evlilik hazırlıkları yaparken bir şekilde babalarının evine valizini alan geliyor (evliliği yıkmak değil amaç olaylar o şekilde gelişiyor) ve misafir odasına (tek bir oda) yerleşiyorlar. Herkesin sırrı var ve herkes farkında ama kimse kimseye derdin ne konuş demiyor. Bekliyorlar zaman içinde anlatır diye (hiç tanıdık gelmedi bu durum, biz olsa didikleriz😃). Bir de bu kızların ikisi babalarıyla aynı şehirde ve biri evli.😶 Zaman içinde kardeşlerin yakınlaşması, sorunların çözülmesi, umuda ve mutlu sonlara yolculukla kapağı olmasa içinizi açacak bir kitaptı sonuçta.

Bu arada yazarın dört kitabı var dilimize çevrilen.  Bu kitapla beraber üçünü okudum ve tavsiye ederim bu tarz sevenlere. Ben Aşk Tanrıçasının Yemek Okulu, Kırık Kalpler Tamircisi’ni okudum. Sevme Beni Yanarsın’ı atlamışım. Bir ara onu da okuyacağım.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s