Yorum: Jill Shalvis – Lucky Harbor Serisi 7 – O Sen Olmalısın

Jill Shalvis kitaplarıyla tanışmam tamamıyla tesadüftür. Markette kasanın yanında beklerken öylesine kitaplara  kapaklarına ve konularına bakıyordum. Ve kapaktaki “Şanslı Liman’a Hoş Geldiniz! 2100 Şanslı İnsanın ve 10100 Deniz Kabuğunun Evi” yazısı ilgimi çekmiş olabilir. Özellikle deniz kabuğu kısmı🐚

Aşka Yolculuk kitabından sonra Jill Shalvis’in Türkçe’ye çevirilmiş tüm kitaplarını okudum. Eğlenceli, romantik ve ateşli hava tüm kitaplarda hakim olsa da en sevdiğim serisi Lucky Harbor (Şanslı Liman) Serisidir.

İlk üç kitapta birbirinden ayrı düşmüş üç kızkardeşin hikayelerinin konu olduğu seri daha sonra kasabanın diğer insanlarına doğru açılmıştır. Ama en sevdiğim kısımlar Lucille ve onun kasaba dedikodularını yazdığı facebook sayfaları olsa da son kitaplarda bu dedikodulara çok yer verilmemiş yine de Lucille ve arkadaşları bir şekilde kitaplarda rol almıştır.

Şanslı Liman Serisinin 7. kitabı O Sen Olmalısın serinin diğer kitaplarını aratmayan havasıyla Jill Shalvis sevenleri yine mutlu eden bir kitap oldu. Yalnız tek sorun serinin kitaplarının uzun aralarla çıkıyor olması. 6. kitap Belki Bir Gün 2016’da tam bu ayda çıkmıştı. Seride çok kitap olduğu düşünüldüğünde 6 ay belki de 3 ayda bir çıkarılabilir rahatlıkla. 😇😇😇

Kitapta kasabaya sonradan yerleşmiş Ali (bu bizim kızımız oluyor adı yanıltmasın) erkek arkadaşı tarafından aynı gün aldatılıp terkedilip bir de hırsızlıkla suçlanınca (üstelik evsiz kaldı onu sığdıramadım) kahraman sendromu taşıyan dedektif Luke bir şekilde yardımına koşuyor. (Bu şekil rüşvet olarak bir tabak turta. Hamur işlerine aşırı bir düşkünlüğü var karizmatik dedektifin). İkisi içinde hiç uygun bir zaman olmasa da aşık oluyorlar birbirlerine. Ve sürükleyici bir biçimde okuyup gidiyorsunuz. 

Çok hoşuma giden bir konuşma var ki yazmadan edemeyeceğim.

💕💕💕
“Senin için her şeyi yaparım, Ali.”
“Her şeyi mi?”
“Her şeyi.”
“O zaman sev beni,”
💕💕💕

Sonuç olarak tabiki sevdim kitabı. 💞

Not: Fotoğrafı Dalyan Kargıcak Köyü plajında çekmiştim.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s