Yorum: Ekin Atalar – Aşk Tatili

Instagramda bir iki yorumunu görüp aklımın bir köşesine yazmıştım bu kitabı. Çok bekletmeden de aldım. Hatta bu sefer inat etmedim kargonun bana gelmesini beklemedim. Gidip hemen aldım şubeden (diğerinde 4 gün beklemiştim) iyi ki öyle yapmışım. Kitabın sayfalarının arasında kahkahalar atarken ruhumun tazelendiğini hissettim. İlk defa okudum yazarı ve daha önce de adını duyduğum için keşke daha önce okusaydım dedim. Geç kalmış sayılmam yine de diğerlerini de okuyacağım kitapların. Kesinlikle en sevdiğim türlerden biri çünkü. 

Kitabımızda bir Azra varki adını tüm hayatında aşkı bulmamamasının başlıca sebebi olarak görüyor.  Anneannesi erkek arkadaşıyla kağıt oynarken ayağını kırınca (!) 😄 onun gideceği gemi seyahatine Azra çıkıyor ve kendini 70’lik gençlerle dolu bir gemide buluveriyor. Gemide tanıştığı Yunanlı bir büyükanne torununun telefonunu verip Selanik’te inmeye ikna ediyor Azra’yı. Azra birdenbire bir Yunan ailesinin ortasında buluveriyor kendini.

Azra’nın iç sesini, konuşurken sözlerinin başının sonunun tutmamasını ama en çok aşka olan inancını sevdim. 29,5 yaşına gelmiş ve ayaklarını yerden kesecek aşkı aradığı için yalnız kalmış. Ona göre kimse çıkmamış karşısına. Ailesi Taki’nin ailesi çok tatlılardı. Okurken kitabın tatlı telaşı içinde buluverdim kendimi ve sık sık sesli olarak güldüm. Ters ters bakanlara da çok komik ne yapayım bakışı attım. Anladılarsa😅😅😅 

Panayota’nın sözünü bir kenara not edelim ayrıca: “Dünyada dört şey geri dönmüyor. Yaşadığın zamanlar, yaptığın şeyler, söylediğin sözler ve kaybettiğin şanslar,” 💟💟💟 

Kitabı sevdim mi? Koskocaman bir evetttt.

Tavsiye eder miyim? Kesinlikle.

Yazarın diğer kitaplarını okur muyum? Buna da cevabım evett.

Not: Fotoğrafı Dalyan civarında Kargıcak Köyü plajında çektim. Atalarıma sesleniyorum niye taaa Orta Asya’dan gelip Anadolu’nun ortalarına yerleştiniz. Bir kaç hafta daha yürüyüp kıyılara gelseydiniz ya. Bizdeki bu deniz sevgisi nedir bilmiyorum ama ülkemizin el değmemiş kıyıları ne güzel. Umarım oldukları gibi kalırlar.

Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s