Yorum: Kate Perry – Laurel Heights Serisi 1 – Sahile Aşk Vurunca

Bu yıl tatile gelirken valizimi öyle tıklım tıklım kitaplarla doldurmadım. Hatta valizi bir boy küçük olanı hazırlayarak yanıma aldığım eşyaları en minimum seviyede hazırlamaya çalıştım. Sebebi neredeyse bir tane. Daisy. Arada instagram hesabım “dendenak” da sık sık yer verdiğim çılgın yavru kedimiz (kedim desem olmaz ev halkı olarak bizim kedimiz, yoksa biz mi onun insanlarıyız bilemiyorum). O da kafesi içinde yanımızda olacağından küçük bir valiz hazırladım. Bu durumda da o an okuduğum kitabı kol çantama attım düştüm yollara.

Bu durumda da o bitince bir ufak kitap krizi yaşadım. Çünkü internetten verdiğim siparişler aynı gün kargoya verildi ama meğer yazlık yerlerde kargo çok yavaş çalışırmış. Tam dört gün kitaplarım şubede bekletildi. Bende inat ettim gidip almadım. Onun yerine en yakın markete gidip bende olmayan (ki evde okunmayı bekleyen yüze yakın kitap var), herhangi bir serinin ortası olmayan, hafif, romantik bir kitap aradım. (Çok aramadım, vaktim azdı, hemencecik alıverdim)

Gelelim kitabımıza. Konusunu daha önce kitap tanıtımlarında paylaşmıştım. 2015 basımı olan Sahile Aşk Vurunca Laurel Heights Serisinin birinci kitabı. Yaklaşık onüç kitap var seride ben bu yazıyı yazarken. Ama sanırım yazar bu sayıyı çoğaltmaya devam etmektedir.

Freya (esas kızımız) ilhamını kaybetmiş bir web sayfası tasarımcısıdır. Onu işten atmakla tehdit eden bir patronu vardır ki, patron baskısından dolayı ilhamını yeniden kazanmak uğruna kendine bir sevgili bulmak için gazeteye ilan verir. Bu arada yakın bir kız arkadaşı ve bir de her işe burnunu sokan bir kız kardeşi vardır.

Greg, başarılı ama vicdanlı bir boşanma avukatıdır (eyvah Freya avukatlardan nefret etmektedir, biri Greg’i uyarsın). Freya’ya gördüğü ilk andan itibaren büyük bir ilgi duyar ve maalesef avukat olduğunu söyler (neden kimse uyarmadı).

Freya ve Greg için artık umut yoktur Freya’ya göre. Greg ve Anna (kız kardeş) böyle düşünmemektedir ama. Bir yanda internetten gelen Connor, bir yanda Greg. Ve kaş yapayım derken göz çıkaran Anna.

Çokça eğlenceli, romantik, güzel fedakar abla, yaramaz kız kardeş, yakışıklı komşu, acıklı ve travmatik geçmişle süslenmiş, pek çok ilginç yan karakterle serinin diğer kitaplarına zemin hazırlamış, çıtır çerez bir kitap. Sahilde okunup bitti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s