Yorum: Sarah MacLean – Love By Numbers Serisi 3 – Bir Dükün Kalbini Titretecek On Bir Skandal

Love By Numbers Serisinin üçüncü kitabı Bir Dükün Kalbini Titretecek On Bir Skandal. Daha Önce birinci ve ikinci kitapları okumuş, yorumlamış ve çokça da beğenmiştim.

Seri üç kitaptan oluşuyor ama kitaptaki yan karakterlerden biri olan Lady Georgiana (ki mutlaka okuyacağım) yani Simon’ın kız kardeşi The Rules of Scoundrels Serisi 4. kitap En Güzel Rüya’da (sıralama olarak sonra ama bizde önce çıkmış)okumak mümkün.

Ayrıca yine The Rules of Scoundrels Serisi 1. kitap İntikam Ateşi Simon’ın nişanlısı Lady Penelope Marbury’nin (üzüm 🙂 hikayesi.

Ayrıca internette şöyle bir gezinince Calpurnia’nın ağabeyi Benedick için de yazara twitterdan sorular sorulmuş. Belki kim bilir onun hikayesini de okumak mümkün olur zamanın birinde. Yazar öyle bir dünya kurmuş ki her bir karakterin hikayesini ayrı merak ediyorsunuz okurken.

Demek ki The Rules of Scoundrels Serisi de alınıp okunacaklar arasına yazıldı. (En kısa zamanda)

Gelelim kitabımıza. Kitabımızın kahramanları Simon (Kibir Dükü) ve Juliana (ikizlerin İngiliz sosyetesi tarafından pek de kabul görmeyen gayri meşru sayılan kız kardeşleri, skandal lady). Birinci kitapta Simon ve Juliana’nın tanışmalarına şahit olmuş ve ardından Simon ile aralarında olan ama o an okuyamadığımız bir gelişmeden dolayı Juliana’nın üzüldüğünü, sinirlendiğini görmüştük. İşte bu kitapta geri dönüşlerle aralarında ne geçtiğini tam olarak okuyoruz. Burada yazarsam okuyacak olanlara haksızlık olur ama Simon (dük olduğunu belirtelim çünkü kendisi çok sık hatırlatmakta) kesinlikle skandal istemeyen, kendine layık bir eş arayan biri. Juliana’nın da kim olduğunu düşününce ortaya merak edilesi bir ikili çıkıyor.

Bir de araya Juliana’nın inadından doğan bir iddia girince kim kazanan kim kaybeden belli olmayan bir oyun başlıyor. Tabi ikiz ağabeyler konusu var ki zaten kendileri o yollardan geçtikleri için bunların yüzüne bakınca ne olacağını tahmin edip iki tarafı da sık sık uyarıyorlar hatta bazen yumruklar bile konuşuyor.

İlk iki kitaptaki karakterlerin de ihmal edilmediği, onlara da bolca yer verildiğini belirtmeliyim bu arada.

Simon’ın baştaki tavırlarını ve söylediklerini düşününce Juliana onu kabul etmese daha iyiydi diye bile içimden geçirdim çoğu zaman. Ama aşk söz konusu olunca Juliana da mantıklı düşünemedi. Acaba yıllar sonra eski defterleri açar mı?

Kitabın konusunu çok anlatmayacağım. Sonuç olarak hoş, eğlenceli, romantik (bu özelliği oldukça baskın – biz kavuşamayız durumu var) bir kitap. Kesinlikle bu türü sevenlere iyi vakit geçirtecek, hayal kırıklığına uğratmayacak bir seri. Tavsiye ederim.

Not: Bu yazıyı yazarken çok konsantre olamadım, alerjik bir şeyler geçiriyorum. Ama aradan zaman geçer yeni okuduğum kitaba konsantre olur arada kaynar diye yorumu sıkıştırdım.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s