Yorum: Sarah MacLean – Love By Numbers Serisi 2 – Bir Lordu Dize Getirmenin On Yolu

Love By Numbers Serisinin ikinci kitabını da nihayet okuyup bitirdim. Nihayet diyorum çünkü her ne kadar yazarın anlatım tarzını, kitabı, seriyi sevmiş olsam da insanın bazı zamanları vardır ki olmayınca olmuyor. Kitapta bir problem yok, sadece vaktim yoktu son zamanlarda.

Kitabın yorumuna geçmeden önce baskısı konusunda yazmak istediğim bir şey var. İlk kitabın baskısı daha özenliydi. Bu kitapta aynı özeni göremedim doğrusu. Baskı derken kitap kapağından bahsediyorum, yoksa içi yine hatasız ve güzeldi. Kitaplarımı onlardan vazgeçmek zorunda kalmadığım sürece (taşınırken problem oluyor) elimde tutmak taraftarıyım ve serilerde özellikle hep aynı tarzda olsun isterim.

Kitabın konusuna gelince; ilk kitap Bir Çapkını Baştan Çıkarma‘nın yorumunda serimizin 3 kardeşi anlattığını yazmıştım. İşte bu kitaba konu olan kardeş ikizlerin diğeri olan Lord Nicholas.

Kitap eğlenceli bir şekilde başlıyor. Bir gazete tarafından evlenilecek en gözde bekar seçilen Lor Nicholas, gittiği her yerde çevresi kadınlarla çevrilince bunalıyor ve kaçış yolları arıyor. Bu sırada dük bir arkadaşı kaybolan kız kardeşini bulmasını rica ediyor ve lordumuz yollara düşüyor. Bu arada yanında en yakın arkadaşı var. Osmanlı topraklarında onu hapisten kaçırmış bir Türk (Rock diyorlar, gerçek adı geçti mi bir yerlerde hatırlayamadım şimdi). Ve yine lordumuzun (ona da Bulan -Avcı- diyorlar) yüzündeki yara izi Osmanlı hapishanelerinde olmuş.

Hani Lord Nicholas kadınların peşinde olmasından sıkılmıştı ya, başı dertte 24 kadının saklandığı bir eve kadar sürüyor arkadaşının kayıp kız kardeşini. Ve burada kızları himaye eden Kont (12 yaşında) ve ablası Isabel’le tanışıyor. Bir de lordumuzun zayıf yönü korunmaya muhtaç kişilere yardım etmek olunca, içindeki avcıyla birleşince bu durum… Bundan sonrası kitabın komik, romantik, acıklı, ateşli sayfaları arasında hızla ilerliyor (benim vaktim olmasa bile, olsa kesinlikle çok çabuk bitirirdim.)

Bu arada gazetede evlenilecek en gözde lord seçerken onu elde etmenin de yollarını gösteriyor. Leydi Isabel uyguluyor mu bu kuralları. Bu konuda yorum yok, okuyun siz de benim kadar eğlenin.

Tavsiye eder miyim? Kesinlikle evet. Hatta bu seri dışındaki kitaplarını da alacağım yazarın.

Ben serinin üçüncü kitabına doğru yola çıkarken (ki aslında ilk on sayfayı okudum o yüzden kısa kesiyor olabilirim) bol kitaplı günler dilerim. Sonuçta “Hayat Kitapla Güzel”

3 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s