Yorum: Nora Roberts – The Cousins O’Dwyer Trilogy 2 – Gölge Büyüsü

Not: 2016 yılında yayınladığım eski blogumdan buraya aktardığım bir yorumdur.

İstemeden **spoiler** verilmiştir.

Bu kitapla beraber 33. Nora Roberts romanımı da bitirmiş bulunmaktayım. Daha Eve Dallas Serisine başlamadım henüz üstelik. Nora Roberts ne yazsa okuyabileceğim bir yazar. Fantastik türe çok yakın olmasam da onun kaleminden Anahtar Üçlemesi en sevdiğim kitaplar arasında. Bu seri her kitapta yeteri kadar tatmin sağlamasa da tüm olarak değerlendirildiğinde güzel bulabileceğimi ümit ediyorum.

Öncelikle kitapta anlatım kesinlikle sıkmıyor ama yine de sanki bir şeyler eksik kalıyor. Aslında bu bizim İrlanda kültürüne olan yabancılığımızdan da kaynaklanıyor olabilir.

Yine de kitapta eksikliğini hissetmeyeceğimiz şey dostluk, aşk ve aile kavramını çok güzel işlemiş olması yazarın.

Birinci kitabın (Kara Cadı’nın) son derece yakın zamanda devamı konu alınmış romanda. (Spoiler alarmı) Birinci kitapta Cabhan’ı yenememiş altılımız (yenmeleri düşünülemezdi zaten seri üç kitap sonuçta) daha sıkı çalışarak hazırlıklar yapıyor ve Cabhan yine ansızın karşılarına çıkarak onları gafil avlamaya çalışıyor. Tabi bu arada Connor ile yakınlaşan Meara (ne çektin sen Cabhan’dan) saldırların merkezi oluyor.

Connor ve Meara aşkına gelince, zaten onların çift olacakları belliydi. Connor ilk kitapta hayalindeki kadını anlatırken aslında Meara’yı anlatıyordu ve aslında zaten bu altısından ve Cabhan’dan başka karakter de yok kitapta:)

Ve romanda her okuduğumda tırnaklarımı yememe sebep olan bir cümle var ki 190. sayfada başlıyor ve neredeyse 2-3 sayfada bir tekrarlanıyor. “Biz bir halkayız.” Tamam anladık siz hepiniz beraber savaşıyorsunuz ama yeter.

Tavsiye eder miyim? Merak edeceğinize okuyun gitsin.

Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s