Nora Roberts – The Cousins O’Dwyer Trilogy 3 – Kan Büyüsü

İngilizce Adı: Blood Magick

Seri: The Cousins O’Dwyer Trilogy 3

Basım Tarihi: Mart, 2016

Yayınevi: Epsilon

Sayfa Sayısı: 415

Çeviri: Gözde Soykan

Konusu:

Branna O’Dwyer, İrlanda gelenekleri ve efsaneleriyle dolu olan Mayo’da yaşamaktadır ve burada turistler için hazırladığı sabunları, losyonları ve mumları sattığı Kara Cadı adındaki dükkânının sahibidir. Branna’nın gücü ve bencil olmayan kişiliği, arkadaş ve akrabalardan oluşan -ve aralarında atların, şahinlerin ve tazıların da bulunduğu yakın bir topluluğu bir arada tutmaktadır. Ancak hayatında eksik bir şey vardır: Aşk.

Bir zamanlar, Finbar Burke ile bir anlığına bile olsa bu aşka sahip olmuştur, ancak bir geleceğe sahip olmaları hem tarih hem de kanları tarafından yasaklanmıştır. Bu yüzden, Branna’nın içinde bıraktığı boşluğu doldurmak için Fin, aşkı yerine işine odaklanarak hayatını dünyayı gezerek geçirir. Branna ve Fin’in ilişkileri onlara hem huzur hem de azap vermektedir. Ve aralarındaki ateşe yenik düşseler de onlar için bir gelecek yoktur. Bir gölge fırtınası çemberlerinin değer verdiği her şeyi tehdit etmektedir. Asırlardır devam eden bu savaşta arkadaşlarını bir arada tutan bağ ve yüzyıllardır ailelerinin peşini bırakmayan kötülük arasında fark yaratabilecek tek şey Fin’in gücü, sadakati ve kalbi olacaktır.

“Söz konusu romantizm olduğunda kimse Nora Roberts’ın eline su dökemez.”
-Booklist-

“Amerika’nın en sevilen yazarı.”
-The New Yorker

Not: Serinin sadece bu kitabını okumadım. Neden mi? Ev taşıdım ve o kadar kitap taşınırken beni oldukça yordu ve güzelim kitaplarımın bir kısmını dağıttım ve hala yas tutuyorum onlar için. Bu serinin ilk iki kitabı gidenlerin arasındaydı. Elimde hala çok kitap var. Ama kitap daha çok kitap şeklinde bir his de var içimde. Belki site-blog işleriyle bu kadar uğraşmam bu his sebebiyledir. Sürekli yer değiştirerek yaşamak zor. Yerleşik hayata geçince ilk iş bir odayı kütüphane olarak yaptıracağım 🙂

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s