Yorum: Claire Wallis – Push Serisi 2 – Dalgalar

İlk kitap Köprü bitince biraz bekleyerek Dalgalar’a başladım (iki saat filan). Çünkü bence Köprü zirvede bir son yapmıştı. Devamına gerek yoktu. Sonra kitaba hani sonundaki o muallak duruma ne oluyor diye şöyle bir göz gezdireyim dedim. Bir baktım Matt’le ilgili bölümler. Ne oluyor diyerek hızla bir giriş yaptım hemen.

Geçen kitapta Emma ve hani o kızlar var ya onların düşünceleri varken kitapta bu kitapta David, çocukluğu ve Matt arasında devam etmiş bölümler. Matt ne alaka diyebilir okuyanlar. Emma ve David’e ve olaylara değişik bir bakış açısı ile yer verilmesinin yanı sıra bence ticari bir durum da söz konusu olabilir. Seri devam ederse Matt ile olabilir, ya da aklımda daha başka bir şey var ama yazsam bu kitaba ağır bir spoiler olur. O yüzden sadece serinin devamı için Matt karakteri de belirginleştirilmiş diyelim kısaca.

Emma biraz deli deli hareket eden bir kız olarak pek de tam not almamıştı okuyanlardan. Bu kitapta David ve iç seslerinin arasında okurken neredeyse köprü başında “push, push” diye tempo tutasım geldi David’e. Kendince ne kadar haklı sebepleri vardı her birinde. Ona hayat ne kolay, ukala mı at gitsin, paranoyak mı at gitsin. Yaralı geçmişi, olup da olmayan ailesi, Emma’dan sonra hayatı, düşünceleri, bu tarz kitapları seviyorsanız David unutamayacağınız karakterler arasında yerini alacak. (Spoiler vermeyeceğim, tutuyorum kendimi).

Sonu için söyleyeceğim tek şey Claire Wallis zirvede son yazmanın sırrını çözmüş. Kesinlikle yine muhteşem bir sondu.

Bu kitaba yorum yazmadan (içimi dökmeden) yeni bir kitaba da başlayamadım.

Bu tarz kitapları seviyorsanız kesinlikle okuyun, benim gibi daldan dala değişik türler arasında geziniyorsanız yine de okuyun.

Keyifli okumalar.

Not: Kitap yorumlarda konuyu uzun uzun anlatmayı sevmiyorum. Okumayı da sevmiyorum başka yorumlarda. Kitabın en heyecanlı yerleri okuyana özel olsun diye kısa tutuyorum.)

Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s